Tudj meg mindent arról, hogyan válhatsz jobb emberré
Az önsegítő gyakorlatoknak számos formája létezik, beleértve a könyveket, szemináriumokat, találkozókat és még sok mást. A problémák világában sokféle probléma és sokféle helyszín közül választhatsz, hogy megkeresd a szükséges segítséget. Ez a cikk az önsegítést tárgyalja, és útmutatást ad, hogyan találhatod meg, amire szükséged van.
Bővítsd a tudásodat. Ha széles körben olvasol, elmerülsz más kultúrákban, hitekben és tudományterületeken. Ez arra késztet, hogy értékeld a saját helyedet, és gondolj másokra, akik nálad kevésbé szerencsések. A megfelelő szemléletmód lehetővé teszi, hogy ne rágódj a saját szerencsétlenségeden, és segíthet megelégedni azzal, amid van. Ez az elégedettségérzet javíthatja általános önérzeteteket és boldogságérzeteteket.
Nem érzed magad olyan jól, mint kellene? Néha a depresszió mindannyiunkat elér. Nincs mód arra, hogy megszabaduljunk tőle? Ha depressziósnak érzed magad, csak szakíts egy kis időt a napodból arra, hogy mozogj egy kicsit. Esetleg menj el sétálni vagy biciklizni. A testmozgás varázslatos hatással lesz a depresszióra, és azonnal jobban fogod érezni magad.
Próbáld meg átformálni a gondolkodásmódodat fogódzókkal. Azzal, hogy bizonyos gondolatokat a fejedben tartasz, elkezdheted alkalmazni őket a mindennapi gondolkodásmódodban. A népszerű jelmondatok közé tartozik a "Mondj igent", a "Színleld, amíg nem érzed" és még sok más. Ezek használata segíthet abban, hogy jobban gondolkodj és jobban érezd magadat.
Amikor a területek rendezetté tételéről van szó, ennek a kábelekre és zsinórokra is ki kell terjednie. Ezek nem csak azzal jelentenek biztonsági kockázatot, hogy olyasvalami, ami miatt megbotolhatsz vagy eleshetsz, de lehetnek elektromosak is, amelyek áramütést okozhatnak. Győződj meg róla, hogy egyik sem összegabalyodott, és hogy nincs túl sok egy dugóban. Az esések megelőzése érdekében tartsd őket távol a nagy forgalmú területektől. Győződj meg róla, hogy tudod, melyik vezeték és kábel melyik eszközhöz tartozik.
A személyes fejlődés útján soha ne feledd, hogy mindig kérdezz. Soha ne vedd az információt a névértékénél fogva. Mindenhez szándék és mélyebb jelentés társul. Az új információk kivizsgálása lehetővé teszi, hogy összehasonlítsd azokat az alapértékeiddel és a jelenlegi tudásoddal, ami segít eldönteni, hogy hasznosak-e a céljaid szempontjából.
Az önbizalmad növelése nehéz lehet, azonban kezdd azzal, hogy reális elvárásaid vannak. Tűzz ki célokat, és ünnepeld meg, ha mindegyiket elérted, ahelyett, hogy azt várnád, hogy egy reggel tele önbizalommal ébredsz. Minden egyes alkalommal, amikor elérsz egy célt, az önbizalmat ad ahhoz, hogy továbblépj, és megtámadd a következőt, és ez az, ami végső soron megadja neked a vágyott felhatalmazást.
Legyél tudatában annak, hogy mi hozza ki belőled a legrosszabbat, és változtass rajta. Talán csak akkor dohányzol, amikor szünetet tartasz a munkahelyeden. Talán a szomszédod mindig arra ösztönöz, hogy reggelente először halogasd a dolgokat azzal, hogy a kerítésen keresztül pletykákat oszt meg veled. A szüneteket vagy a szomszédot persze nem tudod kiküszöbölni, de megváltoztathatod, hogyan reagálsz mindegyikre.
Szánj időt arra, hogy minden nap tegyél valamit magadért. Ha időt szánsz, akár csak tizenöt percet is arra, hogy olyasmit csinálj, amit élvezel, csodákat tehetsz a hangulatoddal, a kilátásaiddal és a motivációddal. Használd ki ezt az időt arra, hogy ellazulj és újra a középpontba állítsd magad, és magadra koncentrálj. Elvégre te vagy a legfontosabb ember az életedben.
Az önsegítésnek minden köze van az egészséges élethez és a boldog emberhez. Mivel sokféle módon keresheted a szükséges segítséget, feltétlenül tanácsot kell kérned, és kutatást kell végezned, hogy hová fordulj. Kövesd a cikk tippjeit, és keresd meg a szükséges segítséget.
amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites
amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites, amazing sites
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal